Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna

(15 maja 2022 r.)

1. Jutro Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i naszej Parafii, w 20 rocznicę ogłoszenia Go patronem naszej Ojczyzny. (https://swietyandrzejbobola). Msze Święte o godz. 09.00. i uroczysta Suma odpustowa, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego o godz. 18.00. Dzisiaj po Mszach Świętych i jutro, będzie można nabyć bryloczek ze zdjęciem naszego Patrona, aby towarzyszył nam każdego dnia, przypominając o swoim patronacie. Cena 5 zł.

2. Dzisiaj Uczniowie z Klasy III – po raz pierwszy przyjęli Komunię Świętą. W rozpoczętym tygodniu będą Oni przeżywać swój Biały Tydzień,  uczestnicząc w nabożenstwie majowym oraz Mszy świętej.

3.  Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komuni Świętej mają spotkania we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.45.

4. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna: we wtorek od 20.00. – 20.30. oraz w środę po Mszy Świętej

5. Dziękuję Rodzicom Dzieci z Klasy II, za solidne i gruntowne prace porządkowe wokół kościoła i na parkingu, a także w samym kościele w ramach przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej.  Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Rodziców Dzieci z Klasy IV, w sobotę na godzinę 10.00.

6. Dziękuję Rodzicom Dzieci z Klasy III za udekorowanie świątyni kwiatami i złożenie ofiary na rzecz kościoła w wysokości 1300 zł. (ofiara ta przeznaczona jest na zakup i zamontowanie nowej tablicy informacyjnej przed kościołem). W tym miejscu dziękuję także Młodzieży, która jutro przyjmie Sakrament Bierzmowania za złożenie ofiary na rzecz kościoła w wysokosci 2000 zł. (ofiara ta przeznaczona jest na zakup i zamontowanie nowej tablicy informacyjnej przed kościołem).

6. Dziekuję Paniom opiekującym się Grotą NMP za prace pielęgnacyjne w niej i wokół niej oraz przy wejściu do kancelarii.

7. Dziękuję Parafianom, którzy wzięli udział w wielkopostnym dziele jałmużny – pomocy Caritas (6 rodzin – 580 zł) oraz w pomocy Uchodźcom z Ukrainy (ofiara do puszki – 1100 zł). Serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziekuję Wszystkim Parafianom, którzy złożyli ofiarę na „Listę”, dzięki której opłaciliśmy: ogrzewanie swiątyni w okresie II-III, wywóz odpadów z cmentarz oraz nową matę podłogową w kruchcie kościoła. Zebraliśmy 7 405 zł.

9. Zapowiedzi:

Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego wg obrządku Kościoła rzymskokatolickiego przygotowują się następujące Pary:

Dominika Mrugała, panna, zamieszkała parafia Lasowice Wielkie,
Rafał Borucki, kawaler, zamieszkały parafia tutejsza.  Zapowiedź I.

Natalia Czykieta, panna, zamieszkała parafia pw. Podwyższenia Krzyża w Pokoju,
Łukasz Szymański, kawaler, zamieszkały parafia tutejsza. Zapowiedź I.

10. Dnia 11 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej Dzieci Komunijnych i Rocznicowych oraz LSO. Zapisy chętnych na to modlitewne spotkanie przyjmowane są do środy włącznie w zakrystii u ks. Proboszcza.

11. W dniach od 27-28 czerwca, planowana jest parafialna pielgrzymka/wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Plan pielgrzymki jest dostępny w gablocie i w kruchcie kościoła oraz tutaj. Cena wyjazdu 400 zł. Zapisy przyjmowane są jeszcze w tym tygodniu, do czwartku włącznie, w zakrystii po Mszach Świętych.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.