Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
10 157 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

(14 sierpnia 2022 r.)

1. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego – drugiego Patrona naszej Wspólnoty Parafialnej.

2. Sierpień to miesiąc trzeźwości  i modlitwa za te Osoby, które biorykają się z problemem alkoholowym oraz za ich Rodziny (www.parpa.pl).

3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także świętem Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze Święte w tym dniu, podobnie jak w niedzielę. O godz. 21.00. – Apel jasnogórski.

       Także jutro obchodzimy Święto Wojska Polskiego i kolejną rocznicę „Cudu nad Wisłą – Bitwy warszawskiej, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem i duktaturą. Nie zapomnijmy ustroić naszych domostw flagami narodowymi i maryjnymi.

4. Dnia 23 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 159 Piesza Pielgrzymka Ziemi Wieluńskiej. Zapisy na pielgrzymkę zaczynają się w sobotę 13 sierpnia w godz. 9.00. – 11.00w kolegiacie. Wszystkie informacje związane  z przygotowaniem i przebiegiem pielgrzymki, zamieszczone są  w gablocie.

5. Dziękuję  Mieszkańcom Stawku (prawa lewa)za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami oraz odchwaszczenie alejki przy grocie NMP. Szczególnie dziękuję Ich Reprezentantom, Państwu: Małgorzacie i Julii Pawlakom, Annie Szymańskiej, Monice Kozik, Monice Steępień, Annie i Jakubowi Pacholikom, Sylwii i Magdalenie Torchałom. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni – Mieszkańców  Stawu (prawa strona)  w piątek,  po Mszy świętej o godz. 18.40. W tym tygodniu świątynię stroją kwiatami Nowożeńcy. Ofiara zebrana na kwiaty zostanie przeznaczona na potrzeby Parafii.

6. Bardzo dziekuję panom: Janowi Janikowi i Kazimierzowi Domagale za skoszenie trawy na cmentarzu i wokół niego. Dziękuję Panom Marcinowi i Mikołajowi Rzepeckim oraz Damianowi Aleksanderkowi za wykoszenie trawy na parkingu przy kościele i zrobienie na nim porządku (oczyszczenie go z puszek, chwastów i niedopalonych papierosów).

        Przypominam, że na parkingu stoją kontenery, do których wrzuca się zużytą odzież, a nie śmieci. I co najważniejsze – zużytą odzież wrzucamy do kontenerów, a nie obok nich, robiąc z miejsca publicznego wysypisko śmieci!!!.

7. W ubiegłą niedzielę podczas błogosławieństwa pojazdów, zebraliśmy ofiarę przeznaczoną na zakup pojazdów misyjnych i pomoc w transporcie misjonarzom, organizowane przez MIVA Polska (www.miva.pl) w wysokości 530 zł. Bardzo dziękuję za ten gest solidarności.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz  z darem modlitwy.