Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień I Niedziela Adwentu.

2. W tym tygodniu opiekę duszpasterską nad naszą Parafią sprawują: ks. Roman Gmyrek, a od piątku oo. Franciszkanie z Wielunia. W sprawie odwiedzenia Chorego z posługą sakramentalną, czy też pogrzebu, będą Oni dostępni pod numerem parafialnego telefonu (515 532 945).

W tym tygodniu KANCELARIA jest NIECZYNNA

3.  W minionym tygodniu, w prezbiterium przy ołtarzu i ambonie zostały zainstalowane energooszczędne podłogowe panele grzewcze (koszt 4200zł).

• Dziękuję panu dekarzowi  Fabianowi Rzeźnickiemu z Małyszyna za przegląd i umocowanie blachy na całej lewej stronie dachu kościoła. Prawa strona dachu zostanie przejrzana i tam, gdzie będzie potrzeba  zostaną dokręcone arkusze blachy, w nowym roku. Koszt dotychczasowej pracy wyniósł 800 zł. Jeszce raz dziękuję, za dotrzymanie słowa,  za trudną i solidnie wykonaną pracę.
  • W minioną niedzielę zebraliśmy dla Chrześcijan mieszkających w Libanie, w ramach XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym – ofiarę w wysokości 500 zł. Bóg zapłać.
  • Dziękuję Mieszkańcom Masłowic, posesje od nr 100 do końca za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na rzecz kościoła. Szczególnie dziękuję Ich Reprezentantom.  Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Stawku (prawa strona)w piątek, na godz. 18.40. W czasie adwentu nie stroimy kościoła kwiatami, a zebrana ofiara przeznaczona jest na zakup choinek i dekoracji bożonarodzeniowych.

7.  Pan Marek, w najbliższym czasie roznosi poświęcone opłatki do Mieszkańców:

a) 21 listopada (niedziela po Mszach Świętych) – Piskornik i Borowiec,

b) 27 listopada (sobota od rana) – Małyszyn,

c) 28 listopada (niedziela po Mszach Świętych) – Starzenice.

Przyjmijmy Go z wdzięcznością i hojnością.

8. W zakrystii jest do nabycia nowy numer katolickiego tygodnika „Niedziela”.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.