ODPUST za Zmarłych

Home / ogłoszenia i inne / ODPUST za Zmarłych
136 wyświetleń
ODPUST za Zmarłych

ODPUST za Zmarłych

Odpust jest darowaniem wobec Boga, za pośrednictwem Kościoła, kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty i pojednania. Może go uzyskać Wierny, odpowiednio przygotowany – po wypełnieniu pewnych określonych warunków – przy pomocy Kościoła, który w imieniu Jezusa rozporządza  i dysponuje skarbcem zadośćuczynienia Chrystusa i Świętych. Odpustami są czynności wiernych, w wielu przypadkach łączące się z jakimś miejscem (np. kościołem) lub z rzeczą (np. różańcem).

Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wypełnienia czterech następujących warunków: 1) spowiedź sakramentalna/bycie w stanie łaski uświęcającej, 2) komunia eucharystyczna, 3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego, 4) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu –  nawet powszedniego.

Wierni mogą uzyskać odpust zupełny wypełniając powyższe warunki i nawiedzając cmentarz w miesiącu listopad wraz z modlitwą – choćby tylko w myśli – za Zmarłych (dusze w czyśćcu cierpiące).