GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 27-28.06.2022r. Parafialna pielgrzymka/wycieczka

Home / ogłoszenia i inne / GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 27-28.06.2022r. Parafialna pielgrzymka/wycieczka
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 27-28.06.2022r. Parafialna pielgrzymka/wycieczka

organizowana z Biurem Turystycznym Kolumb

27 czerwca

Godz. 07.00. – Wyjazd z Masłowic. Przejazd do Częstochowy, wizyta/modlitwa na Jasnej Górze. Przejazd do Huty Szklanej (w niewielkiej miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny powstało dość nietypowe miejsce. To Średniowieczna Osada, w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. XI i XII-wieczne zagrody i warsztaty oraz Dom Zielarki zapraszają do odbycia tej niesamowitej podróży w czasie). Wjazd na Łysą Górę – Św. Krzyż (Święty Krzyż to symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze – pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XI w.): Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, Kaplica Oleśnickich, Krypta księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, Msza Święta w intencjach podanych przez Pielgrzymów wycieczki. Czas odpoczynku w pięknej scenerii. Przejazd do Hotelu. Obiadokolacja, spotkanie integracyjne, nocleg.

28 czerwca

Godz. 08.00. – Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Dworku Sienkiewicza w Oblęgorku. Przejazd do Kielc, spacer po kieleckim Rynku, ulica Sienkiewicza, Plac Artystów ze słynnym „Kiełkiem”. Wizyta w Katedrze, zwiedzanie wystawy stałej wnętrz w Pałacu Biskupów Krakowskich. Czas wolny. Obiad. Około 16.00 – Wyjazd z Kielc do Masłowic.

Koszt – 400 zł

Świadczenia:
• transport autokarem,

• 1 nocleg,
  • wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja, obiad,
  • bilety wstępu,
  • pilot, przewodnik miejscowy,
  • ubezpieczenie NNW.

Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych od 9 do 14 maja. Pierwsza rata przy zapisie – 200 zł. Druga rata w czerwcu – 200 zł.