Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
17 325 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Adwent to czas tęsknego, modlitewnego oczekiwania i duchowego przygotowywania się na Paruzję (powtórne przyjście Jezusa na świat, aby sądzić żywych i zmarłych w Dniu Ostatecznym) oraz zbliżające się święta Bożego Narodzenia, będące uroczystym wspomnieniem i przeżyciem pierwszego przyjścia Jezusa na świat (https://www.niedziela.pl/artykul/109348/nd/Dobry-Adwent—dobre-swieta).
 2. W poniedziałki i w czwartki zapraszam na Roraty, aby wraz z Maryją czuwać i przygotowywać się do pobożnego przeżywania tegorocznych Uroczystości Bożego Narodzenia.  Dzieci proszę, aby przychodziły do kościoła z lampionami oraz przynosiły kartki ze swoim imieniem i nazwiskiem, pomocne w losowaniu figury Dzieciątka Jezus, którą zabierają do swojego domu do następnych Rorat. Proszę także wszystkie Dzieci, aby w ramach duchowego przygotowania do nadchodzących Świąt, w przyszłą niedzielę przyniosły wypisane na przygotowanych sercach adwentowe postanowienia, które złożą u stóp ołtarza.
 3. 8 grudnia – w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Szczególnie zapraszam na Mszę św. Dzieci przygotowując się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z Rodzicami. Jest to Ich formacyjne spotkanie. Na zakończenie Eucharystii zostaną poświęcone, a następnie rozdane Dzieciom medaliki.
 4. W zakrystii są do nabycia:
  a) nowy numer katolickiego tygodnika „Niedziela”,
  b) Świece Caritas na stół wigilijny: duża – 20 zł., mała – 10 zł (dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom (zob. https://wigilijnedzielo.caritas.pl),
  c) książka Ryszki, Andrzej Bobola – Orędownik Polski. Życie – męczeństwo – świętość, Kraków 2023 (cena 50 zł). Książka jest opowieścią o człowieku niezłomnym choć pełnym sprzeczności, o świętym, o wielkim orędowniku naszej Ojczyzny w Niebie. Dzieje św. Andrzeja Boboli rzucone zostały na tło historii Rzeczypospolitej, co czyni ją szczególnie barwną i zarazem pouczającą. Potrzebujemy dzisiaj mocnego świadectwa wiary płynącego nie z deklaracji, ale przede wszystkim z postawy życia. Na obecne trudne czasy trudno o lepszy wzór, o lepszy przykład dla nas wierzących niż urodzony w Strachocinie św. Andrzej Bobola. Książka ta, którą przeczytacie jednym tchem, pomaga w odróżnieniu prawdy od fałszu, dobra od zła, wolności od zniewolenia, tworzenia od niszczenia, kultury życia od cywilizacji śmierci. Opowieść wzbogaca 170 starannie dobranych ilustracji.
 5. Dzisiaj pan Organista rozniesie poświęcone opłatki do Mieszkańców Stawku. Natomiast 09 grudnia (sobota) – pan Organista zaniesie opłatki do Mieszkańców Kolonii Staw (zob. rozpiska).
 6. Kancelaria parafialna jest czynna według obowiązującego harmonogramu.
 7. Dziękuję niezawodnej pani Annie Mróz za przygotowanie tegorocznej dekoracji adwentowej. Dziękuję panu Kazimierzowi Domagale za odśnieżanie w tym tygodniu chodników wokół kościoła.
 8. Dziękuję Mieszkańcom Masłowic, posesje 60-80, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na rzecz Parafii w wysokości 240 zł. Szczególnie dziękuję ich Reprezentantom, paniom: Zofii Sotowskiej, Elżbiecie Bryle, Dorocie Walczak i Annie Kostrzewie. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Masłowic posesje nr 80-100, w sobotę na godz. 18.40. Nie kupujemy kwiatów – złożona ofiara przeznaczona jest na zakup choinek i dekoracji.
 9. Systematycznie ogrzewamy kościół. Proszę, aby Uczestnicy Mszy Świętej w trakcie tygodnia (poza środą nowennową i Uroczystościami – gdy jest dużo Osób) siadali w rzędzie ławek naprzeciwko relikwiarzy, gdyż ten rząd jest ogrzewany.
 10. W miesiącu listopad zostało wywiezionych z cmentarza 6 kontenerów z odpadami (6* 805 = 4830 zł). W tym czasie opłaciliśmy rachunek za wodę na cmentarzu (134 zł). Za chwilę przyjdzie rachunek za  dostawę energii elektrycznej  do kościoła (X – XI [w zeszłym roku wyniósł 2 400 zł  zł!]). Dlatego „puszczam” Listy do Mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii  z prośbą o ofiarę w celu opłacenia wyżej wspomnianych  rachunków.
 11. W miesiącu grudzień Mieszkańcy Masłowic – wioska maja możliwość spotkania kolędowego z Proboszczem po uprzednim ustaleniu dogodnego terminu. To już ostatnia grupa spotkań w ramach tegorocznej kolędy
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.