Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
811 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

(25 września 2022 r.)

 

  1. W sobotę, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, podczas których będziemy rozważać tajemnice z życia Jezusa i Maryi, wsłuchując się w Słowo Boże i świadectwa Świętych. Przychodźmy całymi Rodzinami, aby u stóp Jezusa Eucharystycznego dojrzewać z wierze, nadziei i miłości, których to cnót, tak bardzo potrzebujemy (zob. Harmonogram spotkań).
  2. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszam na nabożeństwo różańcowe Rodziców i Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po nim będziemy celebrować Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone i rozdane różańce tymże Dzieciom. Rodzicom przypominam o lekturze II Rozdziału adhortacji Amoris laetita.
  3. Zachęcam Rodziców wychowujących Dzieci i Młodzież, do zajrzenia na stronę www.edukacja-zdrowotna.pl i zapoznania się z przygotowanymi tam 3 poradnikami (które w formie PDF można pobrać na swoje nośniki): Dzieci w wirtualnym świecie, Nastolatki w wirtualnym tunelu,  Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności.       BARDZO WAŻNE!
  4. Zachęcam Dorosłych, Młodzież i Dzieci do zapoznania się i wyboru – propozycji duchowej formacji w naszej Parafii (sprawdź tutaj).
  5. W zakrystii można zakupić: różaniec (5 zł) oraz Kalendarz rolników 2023 r. (35 zł).
  6. Dziękuję Mieszkańcom Starzenic, posesje od nr 1-25za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami Szczególnie dziękuję Ich Reprezentantom, Paniom: Grażynie Grzesik, Annie Surma-Lisek, Anecie Surma, Barbarze Sieradzkiej. Zapraszam  do tego czynu na rzecz naszej świątyni – Mieszkańców  Starzenic, posesje od nr 25 do końca, w piątek,  po Mszy świętej, o godz. 18.40.
  7. Jest już nowy kalendarz z intencjami mszalnymi na 2023 r. Można w zakrystii dokonywać rezerwacji daty Mszy Świętej.
  8. W tym tygodniu, w naszym dekanacie (a więc także i w naszej parafii) zostanie przeprowadzona zbiórka płodów rolnych na potrzeby Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Bardzo proszę o pomoc w jej przeprowadzeniu Państwa Sołtysów oraz Mieszkańców. Zbiórka odbędzie się według planu organizacyjnego podobnie, jak w zeszłym roku. Zboże, warzywa i ziemniaki po zebraniu w poszczególnych miejscowościach będzie można złożyć we wskazanym miejscu – w Stacji Doświadczalnej w Masłowicach (koło wagi pod wiatą). Jeśli ktoś nie ma płodów ziemi, a pragnie wesprzeć WSD, może złożyć ofiarę pieniężną, która zostanie przekazana do Seminarium. Klerycy przyjadą po te dary 3 października (poniedziałek). Z góry dziękuję za życzliwość  i pomoc.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.