Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
7 118 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  19 marca

V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi dla nas Ks. kan. Krzysztof Kisielewicz, teolog i pedagog, proboszcz i kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim (diecezja drohiczyńska). Plan rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przed kościołem. Wszystkich Wierzących zapraszam do tych duchowych ćwiczeń.
 2. Trwa 40 dniowy Okres Wielkiego Postu. Dla ludzi wierzących jest on czasem: a) pogłębionej modlitwy i lektury Pisma Świętego oraz prasy katolickiej, b) postu i pokuty; c) jałmużny – dzielenia się dobrami z potrzebującymi. W tym czasie, towarzysząc Jezusowi, „który za nas cierpiał rany”,  uczestniczymy  w szczególnych nabożeństwach:

DRODZE KRZYŻOWEJ – piątek, godz. 17.15;

GORZKICH ŻALACH  – niedziela godz. 17.00;

oraz w osobistej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU;

     W okresie Wielkiego Postu: pościmy w piątki, unikamy zabaw i hucznych uroczystości.

 1. W ramach tegorocznej, wspólnotowej wielkopostnej jałmużny, możemy złożyć ofiarę do puszki (od III niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej włącznie) przy Piecie na rzecz wsparcia Rodzin ukraińskich pozostających na terenie Ukrainy (zob. www.caritas.pl/ukraina).                        
 2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Nie zapomnijmy przyjść z palmami, które przypominają o ostatnim, przed męką, wjeździe Jezusa do Jerozolimy.
 3. Przypominam, że w miesiącu marzec Mieszkańcy Karbanowa, Ogrodów i Ulic w Masłowicach mają możliwość duszpasterskiego spotkania z ks. Proboszczem, po wcześniejszym ustaleniu jego terminu. Zachęcam wszystkich Parafian do lektury całorocznego Listu kolędowego i myśli dotyczących życia dojrzałą wiarą, zamieszczonych w zakładce poświęconej nauczaniu Benedykta XVI.
 4. W imieniu całej Parafii dziękuję tym Przedstawicielom Mieszkańców Małyszyna i Stawku, którzy uczestniczyli wczoraj w przedświątecznych pracach porządkowych na cmentarzu i wokół kościoła. Dziękuję więc Państwu: Annie Ciach, Anicie Borgul, Joannie Gibek, Jadwidze Bednarek, Beacie Bednarek, Krzysztofowi Gurbielowi, Marcinowi Wojtaszczykowi, Grażynie Pawłowskiej, Urszuli Błaszczyk, Elżbiecie Kozik, Joannie Malatyńskiej, Markowi Pietrzakowi, Henrykowi Sobczakowi, Michałowi Szwaba, Robertowi Mikołajczykowi oraz Kazimierzowi Domagale. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dziękuję pani Jolancie Gmerek za prace pielęgnacyjne przy kwiatach wokół kościoła.
 6. Dziękuję Mieszkańcom Masłowic, posesje od nr 80-100, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w wysokości 180 zł, a szczególnie ich Reprezentantom, Państwu: Stanisławie Cieślik, Ewie Kukule, Bogumile Kowalskiej, Zbigniewowi Dańczakowi i Henrykowi Wiśniewskiemu. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Masłowic, posesje od nr 100 do końca,  w piątek na godz. 18.40. W okresie Wielkiego Postu nie stroimy świątyni kwiatami. Zebrana ofiara jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje świąteczne.
 7. W najbliższą sobotę – 1 kwietnia, od godz. 9.00 proszę Panie z Masłowic (Bloki, Bugaj, Ulice, Ogrody i Wioska, itd.) o umycie po zimie okien i futryn w kaplicy przedpogrzebowej, w zakrystiach i na korytarzach oraz podłóg po zakończonej pracy. Proszę Panie o potwierdzenie swojej obecności do środy włącznie. Proszę przynieść ze sobą potrzebne do tej pracy pomoce (płyn do szyb, papierowe rzeczniki, itd.).
 8. Zachęcam do lektury ważnej, krótkiej publikacji zatytułowanej: Jan Paweł II – odkrywamy prawdę, która zawieszona jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo zachęca Wiernych, aby w tych dniach, w łączności ze św. Janem Pawłem II wystawili w oknach Jego wizerunek, a szczególnie w dniu 2 kwietnia br., w niedzielę, w 18 rocznicę śmierci, o godz. 21. 37 zapalili świece  i odmówili akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.  W tym dniu, o godz. 21.00. odprawimy w kościele nabożeństwo Gorzkich Żalów z nauką zaczerpniętą z nauczania św. Jana Pawła II.
 9. Poszukuję Pana, który za ustalone na początku wynagrodzenie, podjąłby się w okresie wiosenno – jesiennym pracy związanej z koszeniem trawy wokół kościoła i na parkingu oraz podcinaniem trawy na cmentarzu kosą spalinową. Zainteresowanych Panów, proszę o kontakt.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia, wraz z darem modlitwy.