FORMACYJNO-MODLITEWNE SPOTKANIA RODZICÓW i DZIECI KOMUNIJNYCH 2022/2023

Home / ogłoszenia i inne / FORMACYJNO-MODLITEWNE SPOTKANIA RODZICÓW i DZIECI KOMUNIJNYCH 2022/2023
FORMACYJNO-MODLITEWNE SPOTKANIA RODZICÓW i DZIECI KOMUNIJNYCH 2022/2023

WRZESIEŃ

8 września – Święto Narodzenia NMP – wspólna  Msza Święta z nauką o godz. 18.00. Rozdanie Rodzicom adhortacji papieża Franciszka – Amoris laetita (czytamy w domu i rozważamy Rozdział I)

PAŹDIERNIK

1 października – Pierwsza sobota miesiąca. Wspólny Różaniec i  Msza Święta z nauką o godz. 18.00. + poświęcenie różańców. Czytamy w domu i rozważamy  Rozdział II adhortacji  Amoris laetita.

LISTOPAD

26 listopada – Wspólna Msza Święta o godz. 18.00+ poświęcenie książeczek do modlitwy i spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci. Czytamy w domu  i rozważamy  Rozdział VI i VII adhortacji Amoris laetita.

GRUDZIEŃ

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Wspólna Msza Święta o godz. 18.00. z poświęceniem medalików + spotkanie formacyjne dla Rodziców  i Dzieci. Czytamy w domu  i rozważamy  Rozdział III adhortacji  Amoris laetita.

2023 rok

STYCZEŃ

12 stycznia – Wspólna Msza Święta o godz. 18.00 +  spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci. Czytamy w domu  i rozważamy  Rozdział IV adhortacji Amoris laetita.

LUTY

2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Wspólna  Msza Święta o godz. 18.00.  z poświeceniem świec + spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci. Czytamy w domu i rozważamy  Rozdział V adhortacji  Amoris laetita.

MARZEC

09 marca – Wspólna Msza Święta o godz. 18.00. z poświeceniem krzyżyków + spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci. Czytamy w domu i rozważamy  Rozdział VII adhortacji  Amoris laetita.

KWIECIEŃ

20 kwietnia – Wspólna Msza Święta o godz. 18.00. + spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci. Czytamy w domu i rozważamy  Rozdział IX adhortacji Amoris laetita.

27 kwietnia godz. 18.40 – Spotkanie organizacyjne – rozdanie „ról”.

Od  4 maja – bezpośrednie przygotowania do I Komunii Świętej

13 maja I Spowiedź Święta dla Dzieci.

14 maja godz. 10.00. –  Uroczystość I Komunii Świętej.

Uwagi praktyczne

1. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości, w spotkaniach formacyjno – modlitewnych, uczestniczyli z Dziećmi oboje Rodzice (Opiekunowie), a nie Dziadkowie.
  2. Bardzo proszę, aby Rodziny, które często są poza Parafią (np. na niedzielę jadą do Dziadków), raz w miesiącu uczestniczyli na niedzielnej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Masłowicach. Chodzi m.in. o to, aby Dziecko przyzwyczaiło się do tej świątyni i Wspólnoty, która gromadzi się w niej na Liturgii.
  3. Bardzo proszę, aby Dzieci siadały w pierwszych ławkach, pod czujnym okiem swoich Rodziców.