Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

DUSZPASTERSKIE SPOTKANIA W RODZINACH 2023

Home / ogłoszenia i inne / DUSZPASTERSKIE SPOTKANIA W RODZINACH 2023
874 wyświetleń
DUSZPASTERSKIE SPOTKANIA W RODZINACH 2023

Każdy Proboszcz przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego do wizyty duszpasterskiej swoich Parafian celem wzajemnego poznania się i ewangelizowania/katechizowania.   Czytamy w przywołanym Kodeksie, że „proboszcz powinien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l KPK).

Wypełniając swoją duszpasterską misję w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Masłowicach, pragnę spotykać się z Rodzinami naszej Wspólnoty Parafialnej, wspólnie z nimi modlić się w ich domach, podejmując rozmowy na temat życia duchowego i jego rozwoju oraz życia wiarą w czasach, w których żyjemy.

Aby był odpowiedni czas na takie spotkania i rozmowy, proponuję rozłożyć te duszpasterskie wizyty na cały rok. W proponowanym czasie, Rodziny z danego terenu Parafii, mogą zaprosić Proboszcza na takie duszpasterskie spotkanie, uzgadniając jego termin i godzinę, w taki sposób, aby cała Rodzina mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Oto propozycja terminów spotkań:

STYCZEŃ – nowi Mieszkańcy Parafii.

LUTY – Mieszkańcy Bloków i Bugaja.

MARZEC – Mieszkańcy Karbanowa, Ogrodów i ulic w Masłowicach.

KWIECIEŃ – Mieszkańcy Starzenic.

MAJ i CZERWIEC – Mieszkańcy Stawku.

LIPIEC i SIERPIEŃ – Mieszkańcy Stawu i Kolonii Staw.

WRZESIEŃ – Mieszkańcy Małyszyna.

PAŹDZIERNIK– Mieszkańcy Borowca i Piskornika.

LISTOPAD i GRUDZIEŃ – Mieszkańcy Masłowic (wioska).

 

Zapraszam Drogich Parafian do lektury LISTU KOLĘDOWEGO, który zaraz po Świętach Bożego Narodzenia znajdzie się na stronie internetowej Parafii. Proszę aby, Dzieci i Wnuki udostępniły go także swoim Dziadkom – drukując go.