Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
2 148 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

18 luty

 

  1. Trwa okres Wielkiego Postu, który dla ludzi ochrzczonych i wierzących jest czasem: a) pogłębionej modlitwy i lektury Pisma Świętego (https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=2) oraz prasy katolickiej, b) postu i pokuty; oraz c) jałmużny. Dlatego też w tym czasie uczestniczymy w szczególnych nabożeństwach:

DROGA KRZYŻOWA – piątek, godz. 17.15.,

GORZKIE ŻALE – niedziela, godz. 17.00.,

OSOBISTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU;

       W okresie Wielkiego Postu: pościmy w piątki, unikamy zabaw i hucznych uroczystości; wspieramy potrzebujących (jałmużna).

       W tym roku naszą wielkopostna jałmużną wspieramy Chrześcijan w Ziemi Świętej, będącej w stanie konfliktu zbrojnego [skrzynka koło Piety]                                      (https://pkwp.org/kampanie/pomoc_chrzescijanom_w_ziemi_swietej)

  1. W związku z przygotowaniami do nawiedzenia kopii cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej Parafii, zapraszam w niedzielę 25 lutego Duszpasterską Radę Parafialną i Państwa Sołtysów – sołectw należących do naszej Parafii na spotkanie na plebanię o godz. 16.30.
  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek we wtorek i w sobotę, po wieczornej Mszy świętej.
  3. Do 22 lutego 2024 r. trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, odkurzacze, komputery itd.) organizowana przez Green Office Ecologic, współpracującym ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z akcji pozwalają wesprzeć polskich misjonarzy, którzy pracują w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęty składamy pod wiatą w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian  w Masłowicach do 22 lutego (www.pro-missio.org).
  4. Tydzień temu w ramach XXXII Światowego Dnia Chorego wsparliśmy ofiarą do puszek Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel” (https://www.betel-charity.org/pl/struktury) w wysokości 864 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcą.
  5. Dziękuję Mieszkańcom Bloku nr 1, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na rzecz Parafii w wysokości 130 zł. Szczególnie dziękuję ich Reprezentantom, Paniom: Krystynie Mróz, Annie Mróz, Joannie Śmiałek, Aldonie Idzikowskiej. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Bloku nr 2, w piątek na godz. 18.40. W czasie Wielkiego Postu kościoła nie stroimy kwiatami. Zebrana ofiara przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.
  7. UWAGA: W minionym tygodniu odebrałam fakturę za prąd/ogrzewanie kościoła [grupa taryfowa – C11] w okresie: grudzień 2023 r. – styczeń 2024 r. w wysokości 11.874 zł [widzieli ją świadkowie w szkole]. Po mojej interwencji w PGE w Wieluniu, okazało się, że styczeń był liczony wg nowych cen, bez uwzględniania osłony i podpisanej przeze mnie na początku stycznia korzystnej umowy. Po dokonanej korekcie za wspomniany okres musimy zapłacić: 7 258, 94 zł. Przypominam przy okazji, że do czerwca KWh kosztuje – 0, 62550 zł.; po czerwcu – 0,7930 zł. [cena netto]. Czas zapłaty jest do poniedziałku.

     Dlatego „puszczam” listy do poszczególnych rejonów Parafii, prosząc o ofiar w celu spłacenia tego długu i opłaty wywozu 1 kontenera z cmentarza  w styczniu – 805 zł. Dziękuję za zrozumienie i szczodrość.

  1. Dziękuję panu Fabianowi Rzeźniczakowi razem ze Współpracownikami za prace bez wynagrodzenia przy dachu w kościele (zabezpieczanie przed „przemakaniem”).

 

Zachęcam – w ramach przygotowania do nawiedzenia obrazu  MB Częstochowskiej w naszej Parafii – do zapoznawania się:

a) z historią peregrynacji po polskich parafiach kopii Obrazu MB Częstochowskiej (https://jasnagora.pl/pl/o-sanktuarium/peregrynacja-ikony-nawiedzenia/6o-lat-nawiedzenia),

b) z historią pierwszej peregrynacji kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji (konferencja ks. prałata St. Gębki – https://nawiedzenie.archiczest.pl/przygotowanie,

c) z przesłaniem (z sensem) nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej – Kamil Zadrożny – https://nawiedzenie.archiczest.pl/przygotowanie.