Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
8 249 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła

09 czerwca 2024 r.

 

  1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam Dzieci, Młodzież oraz Dorosłych na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30. Będzie to czas adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i formacji naszych serc wg Serca Jezusa. Aby Dzieciom i Młodzieży łatwiej było zmobilizować się do tej duchowej pracy – podaję harmonogram spotkań poszczególnych grup wiekowych na każdy dzień tygodnia (zob. tablica ogłoszeń i strona internetowa Parafii).       
  2. Dzisiaj po Mszach świętych możemy wesprzeć swoją ofiarą Mateusza Węgrzyckiego, który potrzebuje na „wczoraj” kilkaset tysięcy złotych na operację związaną z walką z nowotworem złośliwym mózgu. Z góry dziękuję za włączenie się w tę akcję (siepomaga.pl/mateusz-wegrzycki).
  3. Trwa walka o duszę Europy i jej tożsamość. Zachęcam do zapoznania się z artykułem w obronie atakowanej przez środowiska lewicowe i obecne MEN lekcji religii w szkole (https://www.niedziela.pl/artykul/102283/Dlaczego-nie-wolno-marginalizowac-lekcji) oraz z fragmentem adhortacji Jana Pawła II Ecclesia in Europa, opowiadającym o tożsamości Europy i żródle nadziei dla niej.
  4. Osoby, które zapisały się wcześniej, mogą w zakrystii nabyć film dokumentujący czas Nawiedzenia MB w naszej Parafii. Koszt – 80 zł.
  5. Wracamy do sprawy elektronicznej inwentaryzacji cmentarza: Osoby, które posiadają groby Bliskich na naszym cmentarzu, a nie wypełniły jeszcze formularza i nie złożyły go w kancelarii proszę to niezwłocznie uczynić. Proszę pozostałe Osoby – zgłoszonych Opiekunów grobów o umocowanie na nich danego numeru identyfikacyjnego. Są także do odebrania w zakrystii, bądź w kancelarii (od lutego) plakietki z numerami grobów już zgłoszonych: + Leszek Gieda, + Krzysztof Musiał,  + Jan Spychała, + Józef Łaczmański, + Mieczysław Stokowski, + Tadeusz Stępień, + Aniela Kaja, + Mariusz Perkosz, + Jan Torchała, + Mirosława Juzala, + Zofia Nakiela, + Jerzy Nakiela, + Aniela Ciebiera, + Janina Majda, + Antonina Stępień, + Marianna Nakiela, + Jan Musiał.
  6. Dziękuję Mieszkańcom Starzenic, posesje 25 do końca, za posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami. Szczególnie dziękuję Ich Reprezentantom, Państwu: Elżbiecie i Stanisławowi Majdom, Marioli i Karolinie Gomułkom, Marioli Derdzie. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Borowca w piątek na godz. 18.40. Nie kupujemy kwiatów, kościół stroją Nowożeńcy. Ofiara złożona przeznaczona jest na potrzeby kościoła.
  7. Dnia 10 sierpnia (w sobotę) planujemy nasz parafialny spływ kajakowy, a po nim biesiadne spotkanie w Małyszynie. Szczegóły (w tym koszt: dowóz, kajaki, biesiada) będą podane w najbliższym czasie. Proszę rezerwować sobie termin i dokonywać zapisu w zakrystii bądź w kancelarii.
  8. W rozpoczętym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, we wtorek po wieczornej Mszy świętej (18.45. – 19.30). oraz w sobotę w godz. 09.00. – 10.00. Proszę w tym tygodniu załatwić pilne sprawy kancelaryjne, gdyż w następnym tygodniu po 16 czerwca kancelaria nie będzie czynna.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia, wraz z darem modlitwy.