Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

21 kwietnia 2024 r.

1. Obchodzimy dzisiaj 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego [https://pl.aleteia.org/2024/03/01/powolany-2-premiera-filmu-z-marcinem-kwasnymzob. Film Film “Powołany”, zaprezentowany w kwietniu 2022 r., łączy w sobie warstwę fabularną, w której ksiądz (w tej roli Marcin Kwaśny) odwiedza z wizytą duszpasterską (pozornie) zwykłą rodzinę, gdzie zostaje skonfrontowany z jej problemami i wątpliwościami, z warstwą dokumentalną, wypełnioną poruszającymi świadectwami nawróceń osób, którym łaska Boża pomogła wydźwignąć się z głębokiego życiowego upadku].
  2. Rozpoczynają się już bezpośrednie przygotowania Dzieci do Uroczystości I Komunii świętej i Rocznicy tego wydarzenia. Bardzo proszę Rodziców o zainteresowanie się harmonogramem tych spotkań.
  3. W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna w środę po Mszy Świętej i w piątek w godz. 9.00. – 10.00.
  4. UWAGA: Trwają prace związane z profesjonalnym oczyszczeniem i konserwacją podłogi w kościele – „kostka po kostce”, czynione przez Firmę z Częstochowy (koszt tych prac wyniesie 11 tys. zł). Dzisiaj „puszczam” na poszczególne rejony Parafii Listy z prośbą o złożenie adekwatnej ofiary. Proszę, aby każda rodzina złożyła minimum 50 zł na pokrycie należności za następujące prace i usługi: a) ogrzewanie kościoła w miesiącu II i III – 4 tys. zł; b) wywóz 2 kontenerów z cmentarza w marcu – 1610 zł; malowanie kościoła i jego frontu (farby, pomoce, podnośniki, robocizna) – 26 200zł. W tym miejscu dziękuję Firmie Rem-BUD pana Damiana Białasa (malującej) oraz Firmie pana Tomasza Łuczaka (dostarczającej farby i różne pomoce) za udzielone upusty dla Parafii. Koszt tych prac wynosi – 42 810 zł. Bardzo proszę  o włączenie się Wszystkich Parafian w tę akcję.
  5. Dziękuję Mieszkańcom Stawku (lewa strona), za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na rzecz Parafii w wysokości 290 zł. Szczególnie dziękuję ich Reprezentantom, Paniom: Elżbiecie Kozik, Sylwii i Magdalenie Torchałom, Monice Stępień, Julii Pawlak, Jolancie Stępień, Annie Szymańskiej. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Stawu (prawa strona) w sobotę na godz. 09.00. Nie kupujemy kwiatów, zebrana ofiara przeznaczona jest na potrzeby kościoła.
  6. Dnia 26 kwietnia w godz. 09.00. – 11.00. odbywa się w Szkole Podstawowej w Masłowicach przesłuchanie w ramach Parafialnego Konkursu Muzycznego – Zaśpiewaj dla Maryi (sprawdź).
  7. Osoby które jadą na pielgrzymkę/wycieczkę na Mazury w lipcu tego roku (plan dostępny na stronie internetowej Parafii), wpłacają w tym tygodniu 2 ratę w wysokości 200 zł. Zwolniły się 3 miejsca (z racji losowych) – można zgłosić u ks. Proboszcza swój udział.
  8. Dziękuję Państwu Czerniakom z Masłowic za złożenie ofiary na kościół w wysokości 300 zł.
  9. Przygotowania zewnętrzne (oczyszczeniowo-dekoratorskie) przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej rozpisane na poszczególne rejony Parafii (zob. ogłoszenia na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przed kościołem!!!). 28 kwietnia – w niedziele, w godz. 8.45. – 13.00., Panie i Panowie z KGW w Małyszynie będą na stoisku przed kościołem sprzedawać: flagi maryjne, papieskie i narodowe; proporczyki (5 metrów i 100 metrów) oraz różnego rodzaju emblematy ozdobne służące do dekoracji naszych domów i ulic. U pana Ryszarda Taborskiego można nabywać drzewce odpowiednie do instalacji proporczyków. Proszę do czwartku zamawiać w zakrystii proporce o długości 100 m (80zł).
  10. Przygotowanie duchowe do Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej: Misje święte (13-16 maja) oraz doba Nawiedzenia (17-18 maja) – szczegóły są dostępne w gablocie i na stronie internetowej Parafii (sprawdź). Bardzo proszę w ramach odpowiedzialności za wiarę w naszych Rodzinach i wspólnocie Parafialnej o wzajemne informowanie się o tych wydarzeniach. Od 28 kwietnia (niedziela) będzie można odebrać Zaproszenie z planem tych wydarzeń w zakrystii i podać tym Sąsiadom oraz Znajomym, którzy z różnych powodów mają mniejszy kontakt z Parafią (np. są starsi, nie mają dostępu do internetu, pracują poza miejscem zamieszkania, itd.). Będzie to wyraz naszego świadectwa i współodpowiedzialności za to Duchowe i historyczne Wydarzenie.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy. Szczególnie myślimy o Panu Organiście Marku, który w czwartek obchodzi swoje Imieniny. Ad multos annos!
  12. We wtorek na godz. 17.00. – zapraszam na szybkie, robocze spotkanie Państwa Sołtysów miejscowości naszej Parafii na plebanię. Spotkanie dotyczy szczegółów strojenia trasy przejazdu i procesji z obrazem MB – rysują się pewne trudności, ale i alternatywne propozycje.