Witamy na stronie naszej parafii | tel: +48 515 532 934 | parafiamaslowice@gmail.com

Zewnętrzne przygotowania Parafian do Nawiedzenia NMP w kopii obrazu MB Częstochowskiej

Home / ogłoszenia i inne / Zewnętrzne przygotowania Parafian do Nawiedzenia NMP w kopii obrazu MB Częstochowskiej
579 wyświetleń
Zewnętrzne przygotowania Parafian do Nawiedzenia NMP w kopii obrazu MB Częstochowskiej

Przygotowania zewnętrzne (oczyszczeniowo-dekoratorskie) przed Nawiedzeniem NMP w kopii Ikony Jasnogórskiej

       Na podstawie rozmów z Duszpasterską Radą Parafialną i z Państwem Sołtysami proponuję następujący podział prac z racji powyższego tytułu, zapraszając jednocześnie Wszystkich Mieszkańców Parafii do włączenie się w nie.

W dniach 6- 12 maja

Mieszkańcy STARZENIC wyczyścić chodniki i obielić krawężniki, zainstalować flagi i emblematy na domach, skosić trawę w rowach, udekorować trasę od początku Starzenic [od strony Sieńca] do cmentarza proporczykami.

Mieszkańcy STAWKUprzed cmentarzem: oczyścić i wykosić teren przed cmentarzem – także rowy, udekorować proporczykami drogę od cmentarza do tablicy Masłowice (oczyścić i wykosić rowy oraz drogę).

Mieszkańcy MASŁOWIC (wioska i ulice)Droga od znaku Masłowice (od strony Starzenic) do końca wioski: wyczyścić  drogę i chodniki;  obielić krawężniki, wykosić trawę, zainstalować flagi i emblematy na domach,  udekorować trasę proporczykami od znaku wjazdu do Masłowic [od strony Starzenic] do końca Masłowic.

Mieszkańcy BLOKÓW   Droga od szkoły do sklepu po obu stronach i otoczenie sklepu:  wyczyścić chodniki, pobiałkować krawężniki, skosić trawę [przy blokach i przy jezdni oraz przed wejściem na plac szkoły], udekorować mieszkania Bloków flagami i emblematami oraz drogę od szkoły do sklepu [po dwóch stronach] proporczykami.

Mieszkańcy BUGAJA I OGRODÓWteren parkingu i wokół niego: wykosić trawę, odchwaszczyć i oczyścić kostkę, oczyścić chodniki i pobiałkować krawężniki; udekorować proporczykami (od słupa przy sklepie do końca parkingu za zakrętem].

Mieszkańcy MAŁYSZYNAteren wokół kościoła, z każdej strony na zewnątrz: skoszenie trawy, wyczyszczenie chodników i jezdni, pobiałkowanie krawężników; udekorowanie terenu wokół kościoła proporczykami (należy pomyśleć, czy zawiesić te proporczyki na ogrodzeniu, czy na kijach przymocowanych do ogrodzenia, przez co będą powyżej niego?).

Mieszkańcy STAWU I KOLONII STAW: wewnętrzny plac kościelny: odchwaszczenie kostki [może być wcześniej, aby chwasty zginęły przed czyszczeniem], pielęgnacja drzew i krzewów – podcięcie gałęzi, wycięcie suchych; pielęgnacja krzewów [ks. proboszcz pokaże, o które konkretnie ”chodzi” drzewa i krzewy [potrzebny będzie transport do wywozu bioodpadów],  skoszenie trawy.

Mieszkańcy BOROWCA: droga od znaku rozpoczynającego Miejscowość do znaku kończącego ją: wyczyszczanie ulicy i chodników, pobiałkowanie krawężników, przyozdobienie domów flagami i emblematami, ustrojeni drogi proporczykami po 2 stronach.

UWAGA:

        28 kwietnia (niedziela) do południa, po każdej Mszy świętej, będzie można zakupić na specjalnym stoisku przed kościołem:

  • flagi (maryjne, papieskie i narodowe można kupować je już teraz w zakrystii (13 zł sztuka),
  • małe i duże maryjne emblematy,
  • chorągiewki (maryjne, papieskie i narodowe),
  • proporczyki 5 m (4 zł)
  • proporczyki o długości 100 metrów (80 zł)poszczególne grupy Parafian strojący proporczykami dany teren, niech odmierzą ile potrzeba im tych 100 metrowych proporczyków i złożą zamówienie u ks. Proboszcza do 22 kwietnia, aby mógł zamówić odpowiednia liczbę tych akcesoriów na 28 kwiecień.